Toprağın Yeşile İnsanın Yemeğe Doyduğu Yer - Mengen Paylaşım Portalı'a Hoşgeldiniz.  [ Giriş | Kayıt ]
Site İçi Arama:  

Bu site "Toprağın Yeşile İnsanın Yemeğe Doyduğu Yer" sloganı ile hizmet vermeye devam eden MENGEN.GEN.TR ve Foto VARLIK ekibinin Mengen'e armağan ettiği büyük bir arşivdir.
2005-2013 yılları arasındaki haberler, içerikler, röportajlar, araştırmalar ve tarihe iz bırakanlar gibi birçok bilgi ve belgeyi içermektedir.
WWW.MENGENARSIV.COM
2005-2013

Karaşehler köyü derneği pilav günü buluşması yapıldı - Hüseyin VARLIK - huseyinvarlik@mengenarsiv.com - 60. YIL Bu sayfayı yazdırmak için tıklayınız Bu içeriği arkadaşınıza gönderin

 


          Karaşehler köyü derneği köylüleri pilav gününde buluşturdu.

           Pilav gününe katılım oranı oldukça yüksekti. Köylüler derneğin düzenlediği pilav günü buluşmasının daha sonraki yıllarda da yapılıp geleneksel hale gelmesini istediler.

          Gurbetteki ve köydeki Karaşehliler'i biraraya getiren bu etkinlikte adından da belli olacağı gibi pilav, et yemeği, helva ve ayran dağıtıldı.

          Yiyeceklerini alan köylüler yıllardır görmediği veya görüşemediği dostları ile hasret giderip eski günleri yad'ettiler.

          Gurbetçi Karaşehlilerden bazılarının 20 senedir köyüne gelmediği ve bu buluşma gününü duyunca apar topar köye geldikleri belirtildi.


Fotoğraflar ve yazı için Karaşehler köyüne mensup olan Necati, İsmail, İbrahim, Emrehan, Ali Galip ve Ömer Durukan ve ailelerine teşekkür ederiz. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Köylülerin hasiyetli (şifalı) su olarak isimlendirdiği suYazan: Varol VARLIK - Tarih: 15.07.2008 - Okunma Sayısı: 2339 Bu sayfayı yazdırmak için tıklayınız Bu içeriği arkadaşınıza gönderin


Yorum yazmak ister misiniz? Sadece üyelerimiz haberlere yorum yazabilmektedir.

Mengen Yöresel Oyun Havaları MP3, Audio ve Mengen Köy Düğünlerini Foto VARLIK'ta bulabilirsiniz ..
0 374 356 12 65 - 0 537 304 76 84